В Європі виділили 5 млн євро на виробництво водню в море

<p>Вітрові офшорні <span class="VIiyi" lang="uk"><span class="JLqJ4b" data-language-for-alternatives="uk" data-language-to-translate-into="ru" data-phrase-index="0"><span>турбіни</span></span></span> компанії Ørsted</p><p> </p><p></p> — В Європі виділили 5 млн євро на виробництво водню в море

Вітрові офшорні турбіни компанії Ørsted

Об этом сообщает Русский слон

Фото: orsted.com


Будівництво морської системи Oyster має бути завершено до 2024 року


В Європі почалася реалізація проекту Oyster («Устриця»), в рамках якого зелений водень буде проводитися прямо в море, за допомогою офшорних вітрових турбін і електролізерів, і потім транспортуватися на берег по трубопроводу. У систему також входитимуть потужності для опріснення та очищення води, що дозволить використовувати в якості сировини для водню морську воду, — повідомляють Elektrovesti.

Спільна програма по паливним елементам і водню Європейської комісії вже виділила на програму Oyster 5 млн євро. Безпосередньою реалізацією проекту займеться консорціум, до якого входять компанії Siemens Gamesa Renewable Energy, ITM Power, Ørsted і Element Energy.

ITM Power відповідає за розробку і випробування підводного морського електролізера. Siemens Gamesa, виробник вітрогенераторів, надасть технічну і проектну експертизу, а Ørsted, великий розробник і оператор офшорних вітрових станцій, займеться аналізом і техніко-економічним обґрунтуванням розгортання системи в морських умовах. Координувати програму буде Element Energy.

Проект, який планується запустити до кінця 2024 року, є першим кроком на шляху до розвитку комерційної індустрії з виробництва зеленого водню на шельфі. Учасники консорціуму вважають, що водень, вироблений за допомогою морського вітру, буде конкурентоспроможний за ціною з природним газом.

Нагадаємо, що це вже другий проект з виробництва зеленого водню безпосередньо в море, розпочатий на початку 2021 року.Джерело статті: “https://glavcom.ua/new_energy/news/v-jevropi-vidilili-5-mln-jevro-na-virobnictvo-vodnyu-v-more-730545.html”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2021. 41 канал Житомир - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top