Україна вимагатиме від РФ компенсації збитків унаслідок агресії в Керченській протоці, – МЗС

Україна вимагатиме від РФ компенсації збитків унаслідок агресії в Керченській протоці, – МЗС

Україна у справі проти Російської Федерації щодо захоплення моряків та кораблів у Керченській протоці у листопаді 2018 року вимагатиме компенсації завданих українським морякам, ВМС ЗСУ та державі Україна збитків.

Об этом сообщает Moscow Post

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив представник України у справах проти Росії, що розглядаються Міжнародним судом ООН та арбітражними трибуналами з морського права, заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

«Наша мета, щоб в рішенні арбітражного суду було чітко зафіксовано, що російська сторона порушила вимоги міжнародного морського права, що РФ в майбутньому має утримуватись від аналогічних порушень на адресу українських військових кораблів, що РФ має виплатити належну компенсацію морякам, ВМС та державі Україна», — наголосив він.

Єнін відзначив, меморандум, який Україна сьогодні подає до Міжнародного суду ООН, є правовою позицією, «яку ми чітко та детально описуємо стосовно того, які саме норми порушила російська сторона. Це також опис фактів на підтвердження нашої правової позиції, показання свідків, експертів».

Він зауважив, що, згідно із процедурами та вимогами меморандуму та арбітражного трибуналу, цей текст меморандуму є конфіденційним. «Тому я не можу наразі говорити про конкретну суму збитків, яку ми вимагаємо від РФ. Тим не менше ми можемо говорити про структуру зазначеної шкоди. Перший її елемент – шкода, завдана ВМС ЗСУ за ремонт суден, а також за неможливість використання зазначених суден протягом одного року. Другий елемент – матеріальна та моральна шкода нашим морякам, яких незаконно утримували в російській в’язниці понад 9,5 місяців. Крім того, це шкода завдана державі Україна за порушення її прав», — додав Єнін.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України сьогодні, 22 травня, передає до Міжнародного трибуналу ООН меморандум з доказової базою у справі проти Російської Федерації щодо захоплення моряків та кораблів у Керченській протоці у листопаді 2018 року.


Джерело статті: “http://ua.today/news/incidents/ukrayina_vimagatime_vid_rf_kompensaciyi_zbitkiv_unaslidok_agresiyi_v_kerchenskij_protoci_mzs”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 41 канал Житомир - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top