Новоспеченим батькам в Україні готують приємний сюрприз: що потрібно знати

Відтепер батьки новонароджених можуть оформити усі необхідні послуги за 20 хвилин із програмою е-Малятко, яку сьогодні презентували в Києві.

Об этом сообщает Роспрес


Про це на офіційному Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.


"Якщо раніше потрібно було вистояти у чергах 11 інстанцій, подати 37 документів — зараз 20 хвилин та всього 1 заява просто в пологовому. Схожі сервіси в деяких країнах об’єднали 3-5 послуг в 1, а ми — одразу всі 10", — зауважив очільник уряду.


Серед доступних для українських батьків послуг є такі:


— державна реєстрація народження дитини та визначення походження дитини;


— реєстрація місця проживання новонародженої дитини;


— призначення державної допомоги при народженні дитини;


— призначення матеріальної допомоги на дітей, які народилися в багатодітних сім’ях;


— внесення даних про новонароджену дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;


— реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;


— видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;


— визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;


— внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.


Якщо заповнити електронну форму, усі ці послуги можна замовити безкоштовно.


З 1 січня 2020 року е-Малятко вже працює у Києві, Харкові, Луцьку, Вінниці та Кривому Розі. А скоро послугою можна буде скористатися онлайн на порталі Дія.


Як повідомлялося раніше, в Україні запустили новий сервіс "е-пенсія", завдяки якому українці можуть звернутися за призначенням пенсії в онлайн режимі, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.


А детальніше про те, які державні послуги наразі доступні українцям через новий мобільний додаток "Дія" та як ним користуватися, читайте в матеріалі "Апострофа": Епоха діджі­­талізації: як в Україні запустили "державу в смартфоні"


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-02-14/novoispechennyim-roditelyam-v-ukraine-gotovyat-priyatnyiy-syurpriz-chto-nujno-znat/188387”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 41 канал Житомир - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top