На "схемі Геруса" наближені до нього компанії збагачуються на мільйони гривень – Кучеренко

На ринку електроенергії проводяться підозрілі оборудки, де заробляють мільйони завдяки схемі, яку пролобіював голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус. Про це написав народний депутат України, перший заступник комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко на своїй сторінці в Facebook.

Об этом сообщает Руспрес

За словами депутата, на ринку електроенергії запроваджено злочинну схему, яка дозволяє маловідомим компаніям заробляти на торгівлі повітрям.

"Найбільший сегмент ринку, де продається електроенергія, є ринок на добу наперед. Ще з грудня, а особливо активно з початку року, окремі компанії виходять із заявками в 10 або 50 коп. за кВт. Зрозуміло, що це повністю не ринкова ціна. Як наслідок обсяги цих "остапів бендерів" погодили, а той самий Енергоатом не зміг продати свою електроенергію. Він змушений продавати її дешево на балансуючому ринку. А цей махінатор, отримавши гроші за повітря, йде на балансуючий ринок і купляє її задешево в того самого Енергоатому, а саме на 30% дешевше ніж на ринку на добу на перед. Більше того, заплатить він за неї лише за декілька тижнів", – пояснив Кучеренко.

Новини
Герус знищує українську вугільну галузь – нардеп

За його словами, ця схема стала можлива завдяки змінам в Правила ринку, які пролобіював голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус. Вони зокрема передбачають, що ціна на балансуючому ринку може бути меншою, ніж на ринку "на добу наперед". Кучеренко наголосив, що в світовій практиці подібних прикладів не існує, та констатував, що цим рішенням було створено умови для корупції на енергоринку.

Він також звернув увагу, що на цій схемі заробляють маловідомі підприємства, близькі до Андрія Геруса.

"Майже мільйон гривень заробила маловідома компанія НЕК. Всього за два дні 3,4 млн грн було зароблено на повітрі. Керівник НЕК Притика є постійним гостем на різних зустрічах Геруса, ні для кого не секрет, що він майже не виходить з кабінетів НКРЕКП останні пів року. Першим рішенням Геруса, яке він активно публічно і непублічно лобіював, було відкриття імпорту електроенергії з Росії. Другим стали відповідні правки до Правил ринку, які дозволили його структурі торгувати повітрям", – написав Кучеренко.

Та повідомив, що вимагає від НКРЕКП, АМКУ та правоохоронних органів розслідувати зловживання на ринку електроенергії.

Нагадаємо, видання Цензор.нет оприлюднило журналістське розслідування щодо зловживань на ринку електричної енергії, зазначивши, що учасники ринку торгують повітрям, чекають на низьку ціну, дурять один одного та перевантажують торгову систему.

В грудні минулого року ЗМІ повідомляли, що рішеннями судів НАБУ та СБУ зобов’язали порушити кримінальну справу проти голови енергетичного комітету ВР Андрія Геруса за державну зраду та зловживання владою.

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-каналДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/na-shemi-gerusa-nablizheni-do-nogo-kompanii-zbagachuyutsya-na-miljoni-griven-kucherenko.htm”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 41 канал Житомир - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top