У Запоріжжі показали виставу про життя переселенців


У Запоріжжі презентували документальний спектакль "Сіра зона". В основу півторагодинної вистави покладено 15 історій переселенців з Криму та Донбасу, записаних учасниками проекту. Сценарій підготували кіровоградці Ден і Яна Гуменні, а режисером постановки стала переселенка з Криму Галина Джикаєва, повідомляє "Радіо Свобода".

"Я, коли приїхала до Києва, у нас був перший проект з Інститутом "Республіка" "Дерево життя" про події на Майдані і в зоні АТО. Він був достатньо успішним. І Фонд Еберта підтримав нашу ідею створити документальну виставу про переселенців. Ми вирішили змінити формат. Це виключно документальний формат. Монологи людей, які переїхали, були вимушені переїхати на материкову Україну. Коли ти зустрічаєшся з людьми, у них історії іноді більш гострі, ніж у нас. Люди можуть поїхати до Криму, а я не можу. Але є люди, у яких все гостріше, які пережили страшні речі. Це і бомбардування, і втрати, і зґвалтування. У нас є навіть унікальний персонажце ополченець, якого випадково на вулиці знайшли",розповідає режисер Галина Джикаєва.

Частина учасників проекту вже була задіяна в соціально-політичній виставі "Дерево Життя", яку презентували у Києві восени 2014 року. Серед акторів - мешканці Києва, Чернівців, Запоріжжя та переселенці з Криму.

"Якиянка, учасниця бойових дій, афганець. Була на Сході минулого року майже все літо як журналіст. І постійно маючи справу з переселенцями, по-різному сприймаєш. Різні є ситуації. Хтось їде, бо немає куди, нема виходу. Хтось не їде, бо вважає, як покинути, залишити місто, родину, домівку, країну на чужих людей і кудись їхати, і питання: "Куди?". А хтось їде до Києва, бо тут більше можливостей і дармівщини, і волонтери дадуть все, і ви мені всі винні. Випогані, а яхороший. Іноді є і такі ситуації,зауважує акторка Наталя.Багато хто вважає, що країну штучно втягнули у війну і люди опинилися у заручниках ситуації. Є така точка зору. І кожна з них має право на існування. Нам тепер вчитися жити і розуміти людей, які стали вимушеними переселенцями у своїй країні".

Окрім Запоріжжя, спектакль покажуть в Одесі, Ужгороді, Києві, Чернівцях та Сєверодонецьку. Спектакль створено за підтримки Інституту "Республіка" та представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні.

Наразі на території Запорізької області зареєстровано понад 63 тисячі вимушених переселенців зі сходу України. Загалом в Україні станом на 15 червня, за даними Міністерства соціальної політики, взято на облік близько 1,3 мільйона переселенців із Донбасу та Криму.http://gazeta.ua/articles/culture/_u-zaporizhzhi-pokazali-vistavu-pro-zhittya-pereselenciv/633098
Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2021. 41 канал Житомир - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top